05 czerwca 2022 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 

  1. Wczoraj 28 osób przyjęło w naszej parafii sakrament bierzmowania, którego udzielił bp. Michał Janocha. Serdecznie dziękujemy scholi, pani Cecylii ministrantom, wszystkim którzy pomagali w posprzątaniu i udekorowaniu kościoła, oraz tym którzy modlili się za kandydatów do bierzmowania.
  2. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
  3. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św oraz od 16:00 – 18:00. Nasz parafianin ks. kanonik Arkadiusz Szczepanik odprawi Mszę Św. W 25 rocznicę święceń kapłańskich o godz 12:00. Dziś Święto Dziękczynienia, po Mszach Świętych zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  4. Klub seniora zaprasza na piknik przy naszym kościele w niedzielę (05.06.2022) od godz 13:00-16:00. 
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, po wieczornych Mszach Świętych.
  6. W piątek wypominki roczne o 17:45 i Msza Święta w intencji naszych zmarłych o 18:00.
  7. W sobotę 18.06.2022 odbędzie się jednodniowy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii do Warszawy. Pierwszeństwo zapisów ma młodzież angażująca się w pomoc w naszej parafii (schola, ministranci). W programie 2 seanse w kinie Cinema City Janki (2 różne kategorie wiekowe) – tytuły seansów będą podane później (mamy zarezerwowaną godzinę, ale kino poda możliwe tytuły na kilka dni przed wyjazdem). Następnie możliwość zjedzenia obiadu w galerii w Jankach (np McDonalds) następnie do wyboru park trampolin lub sala wspinaczkowa. Autobus wyruszy około godziny 9:30 ( będzie to jeszcze doprecyzowane). Wstępnie powrót szacowany jest na godzinę między 17:00-18:00. Wyjazd jest dofinansowany z funduszu młodzieżowego, dlatego koszt uczestnictwa to 20 zł + posiłek w galerii we własnym zakresie. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona. Zapisy u ks. Mateusza od dziś. Osoby niepełnoletnie muszą mieć podpisaną zgodę rodziców ( w tym tygodniu będzie dostępna na stronie parafialnej w aktualnościach). Wymagane są legitymacje szkolne i studenckie. Jeśli będzie dobra pogoda na zakończenie wyjazdu ognisko dla chętnych przy kościele. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, młodzież, która przystąpiła wczoraj do bierzmowania. 
  8. Serdecznie zapraszamy na V edycję „Grodziska dla Jezusa” To koncert uwielbienia, który odbędzie się 15 czerwca 2022 (środa przed Bożym Ciałem) w Parku Skarbków od godz 19:00 – 22:00.