12 czerwca 2022 r. – XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, po wieczornych Mszach Świętych.
  2. We wtorek 14.06. po Mszy świętej wieczornej, ok. 18.45. zapraszamy dziewczęta z klas 3 i 4, mogą być też młodsze, na próbę sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała. Starsze dziewczęta zachęcamy do niesienia poduszek. Chętne osoby zgłaszają się do pani Cecylii lub p. Renaty w szkole. W dniu Bożego Ciała spotykamy się przed kościołem ok.10.45. potem bierzemy udział we Mszy św. o 11.00 i procesji. Chłopcy z klas 3 – cich, będą zaangażowani do niesienia szarf przy poduszkach i chorągwiach.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. O godz 11:00 Msza św z nowenną do św. J.P II a następnie procesja. Trasa procesji taka sama jak ostatnio: Zajęcza, Ordona, Łączna, Chlewińska i Zajęcza.
    O przygotowanie i dekoracje ołtarzy prosimy mieszkańców: Chrzanowa, Chlebni i Kraśniczej Woli, oraz koła różańcowe. Wszystkich prosimy o przygotowanie procesji i uroczyste uczestnictwo. Ministrantów prosimy o przyjście na 10:30.
  4. Serdecznie zapraszamy na V edycję „Grodziska dla Jezusa” To koncert uwielbienia, który odbędzie się 15 czerwca 2022 (środa przed Bożym Ciałem) w Parku Skarbków od godz 19:00 – 22:00. Gościem specjalnym będzie ks. Rafał Jarosiewicz.
  5. W sobotę 18.06.2022 odbędzie się jednodniowy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii do Warszawy. W programie 2 seanse w kinie Cinema City Janki (2 różne kategorie wiekowe) – tytuły seansów będą podane w tym tygodniu. Po seansie do wyboru park trampolin lub sala wspinaczkowa. Zbiórka pod kościołem o godz 9:00. Wstępnie powrót szacowany jest na godzinę między 17:00-18:00. Wyjazd jest dofinansowany z funduszu młodzieżowego, dlatego koszt uczestnictwa to 20 zł + posiłek we własnym zakresie. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona. Zapisy w zakrystii, albo u ks. Mateusza. Osoby niepełnoletnie muszą mieć podpisaną zgodę rodziców ( dostępna na stronie parafialnej w aktualnościach i w zakrystii). Wymagane są legitymacje szkolne i studenckie. Jeśli będzie dobra pogoda na zakończenie wyjazdu ognisko dla chętnych przy kościele. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, młodzież, która przystąpiła tydzień temu do bierzmowania. Kategoria wiekowa od 3 klasy SP do studentów.
  6. Zapraszamy do naszego kościoła w sobotę (18.06) na godz 19:00, na pierwszy międzynarodowy festiwal kultury muzycznej SACRUM PROFANUM 2022 w programie zatytułowanym „ ufam w twą czułą i czystą miłość”. Wystąpią Meggi Tunkiewicz Zakrzewską – sopran; Wojciech Berdowski – Baryton.
  7. W tym roku szkolnym zakończyły się spotkania przygotowujących się do bierzmowania – kandydatów i niedawno bierzmowanych zapraszamy na wyjazd w sobotę 18.06.2022.
  8. Mikroszkoła Grodzisk otworzyła rekrutację do klas 1-3. Wszystkich głodnych dobrej edukacji w duchu wartości chrześcijańskich zapraszamy na spotkanie informacyjne 19 czerwca o godz. 16.00 w sali przy naszym kościele. Zapewniamy opiekę dla dzieci, do której szczególnie zapraszamy przyszłych uczniów.