20 listopada 2022 r. – XXXIV Niedziela Zwykła UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Dziś po Mszy Świętej o godz 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia. Będąc w stanie łaski uświęcającej można uzyskać odpust zupełny.
 2. W zakrystii są dostępne pytania do konkursu Biblijnej Akademii Najmłodszych.
 3. Rozpoczęło się rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny do naszych domów ( w pierwszej kolejności wioski). Opłatki są również do nabycia w bibliotece po każdej Mszy Świętej u pani Cecylii.
 4. Harcerze Jana Pawła II, organizują zbiórkę złomu aby zarobić na swoje mundury. Dziś po każdej Mszy Świętej harcerze będą prowadzić zapisy i umawiać odbiór elementów metalowych. Chętnie podejmą również inne prace pomocowe.
  Również po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać książkę „Najbardziej lubił wtorki” ( Opowieść o życiu codziennym św. Jana Pawła II) za dobrowolną ofiarę. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na potrzeby rozwoju harcerstwa w naszej parafii.
 5. W najbliższym czasie planujemy utworzyć harcerski zastęp dziewcząt. Informację tę kierujemy do zainteresowanych przygodami harcerskimi pod rozwagę.  O terminie spotkania, w pierwszej kolejności z rodzicami, poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych.
 6. Młodzież z naszej parafii organizuje adwentową zbiórkę na Dom Dziecka „Inspiracja” w Wólce Grodziskiej. Dary zbierane są dla dzieci w wieku 12-17 lat, potrzebne są między innymi środki higieny i czystości, nowe ręczniki, pościele, prześcieradła itp. Szczegółowa lista dostępna w gablocie i na stronie parafialnej w aktualnościach. Można je oddać w zakrystii do 18 grudnia. 
 7. W naszej parafii rozpoczyna się kurs naturalnych metod planowania rodziny – będzie on prowadzony przez naszych parafian Magdę i Piotra Pobikrowskich. Kurs jest skierowany do narzeczonych i małżonków. Terminy spotkań w niedzielę: 11.XII.2022 i 22.I.2023 od godz 15-18:00. Szczegóły na plakacie, w aktualnościach, na Facebooku. Zapisy w Zakrystii, przez link podany na stronie parafialnej i na Facebooku – kurs jest bezpłatny.
 8. Od 27.XI do 13. XII parafia organizuje ( tak jak w ubiegłych latach) zbiórkę pieniędzy i darów rzeczowych na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Prosimy aby dary składać w bibliotece parafialnej. 
 9. W sobotę skończymy rok liturgiczny a w niedzielę rozpocznie się Adwent.
 10. W przyszłą niedzielę konferencja przedchrzcielna po Mszy Świętej o godz 10:00. Tego dnia taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 11. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowani odbędzie się w czwartek 24.XI dl klas 8 Sp i piątek 25.XI dla klas 1 LO.

 

ADWENTOWA ZBIÓRKA NA DOM DZIECKA „INSPIRACJA”

Co roku w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wspieramy placówkę, która potrzebuje wsparcia rzeczowego. W tym roku zdecydowaliśmy się na wsparcie Domu Dziecka „Inspiracja” w Wólce Grodziskiej.
W całodobowej placówce opiekuńczo-wychowawczej przebywa czternaścioro dzieci w wieku od 12 do 17 lat- osiem dziewczynek i sześciu chłopców, w tym nastoletnia przyszła mama. Są oni pozbawieni częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej. Pracownicy zapewniają dzieciom całodobową opiekę i wychowanie oraz zaspokajają ich niezbędne potrzeby, niestety nie wszystkie dzieci będą miały możliwość spędzenia Świąt w atmosferze miłości i radości. Niech ten wyjątkowy czas zaskoczy dzieciaki naszą dobrocią i otwartymi sercami, niech wywoła uśmiech na ich twarzach.

ZBIERAMY:

➵ klapki/kapcie damskie/ męskie rozmiar 35-43

➵ bielizna, w tym skarpetki damskie/ męskie 35-43

➵ gumki, szczotki do włosów

➵ środki do higieny (szampony do włosów, żele pod prysznic, gąbki, mydła, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mgiełki, podpaski, patyczki do uszu itp.)

➵ środki czystości (proszki/kapsułki do prania, płyny do mycia szyb, płyny do kurzu, do podłóg, ręczniki papierowe itp.)

➵ ręczniki małe, duże

➵ prześcieradła 80 cm x 200 cm

➵ pościel w rozmiarze 150 cm x 200 cm

➵ dla młodej mamy i malucha: pampersy w rozmiarze 2,3 i kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt (kremy, emolienty, chusteczki nawilżające itp.)

Prosimy, aby rzeczy na zbiórkę były nowe. Artykuły zbieramy w zakrystii do 18 grudnia.