21 maja 2023 r. – VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

  1. Dziś (21.V. ) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Wczoraj nasza parafia przeżywała uroczystość I Komunii Świętej. 57 dzieci z klas III mogło po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Radość z rozpoczęcia tej pięknej przyjaźni z Jezusem będzie przedłużona na tzw. Biały Tydzień. Dziś dzieci uczestniczą z rodzicami w Mszach Świętych podczas całej niedzieli a od poniedziałku do piątku na Mszy Świętej o godz 18.00.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o 18:00. 
  4. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej i Komunii Świętej.
  5. Rycerze Świętego Jana Pawła II organizują zbiórkę dla Domu dla Matek z Dziećmi w Brwinowie.
    Lista potrzebnych artykułów: chusteczki higieniczne suche i mokre, papier toaletowy, ręczniki papierowe składane i na rolce, środki czystości, makaron, ryż, cukier, olej,  herbata, kawa mielona i rozpuszczalna, koncentraty i różne artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności. Zbiórka potrwa do ostatniej niedzieli mają.
  6. W najbliższy piątek 26.V bezpośrednia próba przed bierzmowaniem po Mszy Świętej wieczornej. 
  7. W najbliższą sobotę (27.V) poświęcenie pól rozpoczynamy w Kraśniczej Woli przy kapliczce na przeciw świetlicy o godz 16:30. Następnie Kozery Nowe ( ul. Krajobrazowa przy ul. Czerwonych Maków). Następnie Kozery ( ul. Wspólna przy ul. Głównej i Wólka Grodziska ( przy Szczepanikach) po poświęceniu pól Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godz 18:00. Bierzmowania udzieli ks. Bp Rafał Markowski. W kolejnym roku poświęcenie odbędzie się w Chrzanowie, Chlebni i Zabłotni. 
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz 10:00 konferencja przedchrzcielna. Po Mszy Świętej o godz 12:00 „Festyn Majowy” organizowany przez Klub Seniora w Łąkach. W programie występy artystyczne, degustacje ciast, promocja nowej książki Katarzyny Kowalewskiej i atrakcje dla najmłodszych. Festyn potrwa do godz 17:00.